145. výročí školy v Krajkové

25. května 2024 - AKTUALIZOVÁNO

Zvířecím detektivem v botanice

Vloženo: 15.6.2022 | Zobrazeno: 235x | Upraveno: 15.6.2022 | Upravil: Mgr. Radomíra Nováčková
Dne 6. 6. 2022 jsme s žáky 4., 5. a 6. ročníku navštívili Botanickou zahradu v Bečově nad Teplou.

Ekocentrum Bečovská botanická zahrada leží v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, krajinné památkové zóně Bečovsko, na okraji lokality NATURA 2000 a nadregionálního biokoridoru a lokálního biocentra.

Vzdělávací aktivity v Bečovské botanické zahradě jsou zaměřeny nejen na environmentální výchovu, vzdělávání a osvětu, ale i na zábavu a prožitek v kvalitním a atraktivním přírodním prostředí Bečovské botanické zahrady.

Programy v ekocentru Bečovská botanická zahrada jsou zaměřeny na poznávání místního ekosystému a biotopů (živá i neživá příroda -  vývojová stádia rostlin i živočichů, pobytové znaky apod.)

Připravený výukový program pod názvem „Zvířecím detektivem“ s cílem u žáků vytvořit a upevnit jejich vztah k přírodě, k domovu i ke každodenní lidské práci, cílil na to zjistit, vypátrat, a to pomocí pobytových znaků v terénu, živočicha obývajícího daný biotop na konkrétním stanovišti. Žáci se projevili jako skuteční detektivové, žádnou stopu neopomněli, vše vypátrali a navíc formou zábavné prezentace s hádankou druhé skupině zprostředkovali svoje pátrání krajinou i s úlovkem, který vystopovali.

Návštěvu v Bečovské zahradě nelze označit jinak, než za velmi zdařilou. Žáci si program velice pochvalovali a také my pedagogové jsme byli velmi spokojeni s tím, že se povedlo podpořit a rozvinout zájem žáků k jedinečným přírodním a kulturním hodnotám v Karlovarskému kraji a motivovat žáky k dalšímu studiu a poznávání.

Šárka Vejsadová

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.