V naší školce se uskutečnil hudebně-vzdělávací program "Já písnička- Já jsem muzikant", který děti zábavnou formou seznámil se světem hudby a hudebních nástrojů.
Děti si prohlédly modely hudebních nástrojů a dozvěděly se zajímavosti o jejich vzhledu i využití. Seznámily se s kytarou, lesním rohem, zobcovou a příčnou flétnou, basou, houslemi, trubkou a bubnem. Součástí programu byly také zvukové ukázky jednotlivých nástrojů, díky nimž si mohly poslechnout jejich typický zvuk a porovnat, jak se od sebe liší.
Program byl doprovázen hudbou, která děti aktivně zapojovala do dění. S nadšením se účastnily rytmických her, využívaly hru na tělo, tleskání a duání a doprovázely hudbu jednoduchými tanečními pohyby. Hravou formou si tak rozvíjely rytmické cítění, pohybovou koordinaci i schopnost naslouchat.
Hudební dopoledne s e dětem velmi líbilo. Odnesly si z něj nové poznatky o hudebních nástrojích a mnoho příjemných zážitků plných hudby, pohybu a dobré nálady.
Napsala: K. Jansová




