Každá třída má ve svém ročníku zadané téma, první pomoci se děti věnují přiměřeně věku.
Většinou nás tento den navštíví některá ze složek IZS, letos se to ale bohužel nepovedlo, a tak jsme si poradili jinak. K nácviku první pomoci jsme využili členy záchranářského kroužku, kteří celý rok poctivě trénovali a umí si poradit s větším i menším zraněním. Připravili celkem šest stanovišť a zájemci z ostatních tříd si mohli přijít vyzkoušet a oživit znalosti, které se jim o prázdninách mohou hodit.
Členům kroužku vypomáhali jako figuranti skoro všichni zbylí sedmáci. Všem patří velká pochvala za ochotu a pěkný přístup k žákům, kteří se u nich na stanovištích vystřídali. Bylo moc zajímavé pozorovat, jak děti učí děti a s jakým nasazením se celému procesu věnovaly.
Mgr. Jana Převrátilová




